Early Bird Online Registration May 2nd through May 20th

Faculty & Staff

MLK-drone-shot
Administration
Name Title Department Email Phone
Kimberly Grayson Principal Administration Kimberly_Grayson@dpsk12.net 720-424-0420
Leslie Hillen Dean of Instruction Administration Leslie_Hillen@dpsk12.net 720-424-0494
Rachel Jacobs Assistant Principal Administration Rachel_Jacobs@dpsk12.net 720-424-0475
CJ Smith Assistant Principal Administration CJ_Smith@dpsk12.net 720-424-0545
Rachael Sutherland Assistant Principal Administration Rachael_Sutherland@dpsk12.net 720-424-0480
James Trainer Assistant Principal Administration James_Trainer@dpsk12.net 720-424-0485
Lynette Welk Assistant Principal Administration Lynette_Welk@dpsk12.net 720-424-0548
Office Staff
Name Title Department Email Phone
Miriam Arneros Records and Registration Office Staff Miriam_Arneros@dpsk12.net 720-424-0472
Clara Lugo Receptionist Office Staff Clara_Lugo@dpsk12.net 720-424-0420
Stephanie Sanchez Secretary to the Principal Office Staff Stephanie_Sanchez@dpsk12.net 720-424-0485
Deans, Restorative Justice
Name Title Department Email Phone
Jordon Harvey HS Restorative Justice, Upstairs Discipline Center Deans, Restorative Justice Jordan_Harvey@dpsk12.net 720-424-0490
Derek Hawkins HS Dean, Upstairs Discipline Center Deans, Restorative Justice Derek_Hawkins@dpsk12.org 720-424-0481
Dakari Lawrence Restorative Justice Coordinator Deans, Restorative Justice Dakari_Lawrence@dpsk12.net 720-424-0487
Shurrod Maxey MS Restorative Justice, Downstairs Discipline Center Deans, Restorative Justice Shurrod_Maxey@dpsk12.net 720-424-0474
Jason Murdock MS Dean, Downstairs Discipline Center Deans, Restorative Justice Jason_Murdock@dpsk12.net 720-424-0492
Middle School
Name Title Department Email Phone
Emily Bevington MI-S MS Center Teacher Middle School, SPED Emily_Bevington@dpsk12.net 720-424-0497
Timothy Boylan 7th Grade Language Arts Middle School Timothy_Boylan@dpsk12.net 720-424-0535
Kelty Clothier 8th Grade Social Studies Middle School Kelty_Clothier@dpsk12.net 720-424-0520
Rickie Coston MS Science-7th Grade Middle School Rickie_Coston@dpsk12.net 720-424-0524
Christina Damon GT Coordinator/STL Middle School, SPED Christina_Damon@dpsk12.net 720-424-0523
Hanna DeJarnett 6th Grade Math Middle School Hanna_DeJarnett@dpsk12.net 720-424-0511
Tramaine Duncan MS Math Middle School Tramaine_Duncan@dpsk12.net 720-424-0508
Shanyra Foster 8th Grade Science Middle School Shanyra_Foster@dpsk12.net 720-424-0515
Michael Fuller 8th Grade Math Middle School Michael_Fuller@dpsk12.net 720-424-0517
Joseph Graves MS Art, Pro-tech Middle School Joseph_Graves@dpsk12.net 720-424-0451
Maria Guarin-Saavedra MS ELD Middle School Maria_Guarin_Saavedra@dpsk12.net 720-424-0458
Morgan Kentworthy 6th Grade Social Studies Middle School Morgan_Kentworthy@dpsk12.net 720-424-0509
Jayme Ludwick 7th Grade Social Studies Middle School Jayme_Ludwick@dpsk12.net 720-424-0527
Kelly Mizerak Language Arts Middle School Kelly_Mizerak@dpsk12.net 720-424-0512
Alex Raskin M/M MS Math/LA/ACE Connect Teacher Middle School, SPED Alex_Raskin@dpsk12.net 720-424-0454
Kiara Roberts TLC Senior Team Lead/Middle School Teacher Middle School kiara_roberts@dpsk12.net 720-424-0511
Emily Sevier 8th Grade Language Arts Middle School Emily_Sevier@dpsk12.net 720-424-0521
Casandra Vigil 6th Grade Science Middle School Casandra_Vigil@dpsk12.net 720-424-0506
High School
Name Title Department Email Phone
Armando Apio-White HS Science High School Armando_Apio-White@dpsk12.net 720-424-0424
Kristen Baird HS Science High School Hannah_Baird@dpsk12.net 720-424-0456
Billie Jo Bear Electives-Drama High School BillieJo_Bear@dpsk12.net 724-424-0550
Alex Borenstein HS Social Studies High School Alex_Borenstein@dpsk12.net 720-424-0421
Atzin Cabrera Rodarte Year Long Resident High School Atzin_CabreraRodarte@dpsk12.net 720-424-0483
Susannah Clark HS ELD High School Susannah_Clark@dpsk12.net 720-424-0458
David Conner HS Science, Associate Teacher High School David_Conner@dpsk12.net 720-424-0431
Maria Crouse HS Math High School Maria_Crouse@dpsk12.net 720-424-0430
Susan Fowler MS/HS MM High School Susan_Fowler@dpsk12.net 720-424-0454
Andrew Hallam HS Language Arts High School Andrew_Hallam@dpsk12.net 720-424-0561
Ashley Hershey HS Language Arts, Student Teacher High School Ashley_Hershey@dpsk12.net 720-424-0457
Shazia Imam M/M HS Math Teacher High School, SPED Imam_Shazia@dpsk12.net 720-424-0454
Lindsay Kartchner HS Social Studies High School Lindsay_Kartchner@dpsk12.net 720-424-0473
Brendan Kelly HS Social Studies High School Brendan_Kelly@dpsk12.net 720-424-0568
Matthew Kelly Electives PE High School Matthew_Kelly@dpsk12.net 720-424-0543
Jeff Kraus HS Social Studies High School Jeff_Kraus@dpsk12.net 720-424-0567
Nicholas Lake MI-A HS Center Teacher High School, SPED Nicholas_Lake@dpsk12.net 720-424-0537
Seth Lichtenstein High School Math High School Seth_Lichtenstein@dpsk12.net 720-424-0567
Alyssa Magier HS Math High School Alyssa_Magier@dpsk12.net 720-424-0429
Analisa Morris Year Long Resident High School Analisa_Morris@dpsk12.net 720-424-0433
Joshua Olin MS PE Electives, High School Joshua_Olin@dpsk12.net 720-424-0544 or 0592
Michael Opferman HS Math High School Michael_Opferman@dpsk12.net 720-424-0428
Esmeralda Orozco HS Social Studies, Student Teacher High School Esmeralda_Orozco@dpsk12.net 720-424-0592
Simon Pasillas HS Math, Student Teacher High School Simon_Pasillas@dpsk12.net 720-424-0426
Karina Roberts HS Language Arts, Student Teacher High School Karina_Roberts@dpsk12.net 720-424-0457
Genevieve Roberts Biology High School genevieve_roberts@dpsk12.net 720-424-0564
Alicia Robinson HS Science High School Alicia_Robinson@dpsk12.net 720-424-0431
Matthew Taylor HS Social Studies High School Matthew_Taylor@dpsk12.net 720-424-0592
Sarah Thomas HS Math High School sarah-b_thomas@dpsk12.net 720-424-0427
Caitlin Vallalar HS Science High School Caitlin_Vallalar@dpsk12.net 720-424-0564
Melilssa VanTreese HS Language Arts High School Melissa_VanTreese@dpsk12.net 720-424-0457
Counselors
Name Title Department Email Phone
Estefany Fuentes Counselor Counselors Estefany_Fuentes@dpsk12.net 720-424-0450
Hap Legg College Readiness Coordinator, Room 118 Counselors Hap_Legg@dps12.net 720-424-0501
Courtney Pena School Counselor, MS Counselors Courtney_Pena@dpsk12.net 720-424-0465
Esmeralda Rodriguez Denver Scholarship Foundation, Room 237A Counselors Esmeralda_Rodriguez@dpsk12.net 720-424-0496
Jessica Seifert College Readiness Coordinator, Room 118 Counselors Jessica_Seifert@dpsk12.net 720-424-0482
Support Staff and Services
Name Title Department Email Phone
Maeva Alexandra MS Speech-Language Pathology, Library Support Staff and Services Maeva_Maeva@dpsk12.net 720-424-0468
Elizabeth Anderson ELA Para Support Staff and Services Elizabeth_Anderson@dpsk12.net 720-424-0516
Lacy Armstrong SAL/AVID Coordinator, Commons Assessment Room Support Staff and Services Lacy_Armstrong@dpsk12.net 720-424-0545
Arther Baronov Math Fellows Support Staff and Services arther_baronov@dpsk12.net 720-424-0534
Gabriela Bonilla Social Worker, Community Room Support Staff and Services Gabriela_Bonilla@dpsk12.net 720-424-0448
Tyrone Braxton School Based Therapist-Denver Health Clinic, Library/101B Support Staff and Services Tyrone_Braxton@dpsk12.net 720-424-0491
Caroline DeWitt Psychologist Support Staff and Services caroline_dewitt@dpsk12.net 720-424-0453
Julianne Fair Physical Therapist on Fridays Only, Room 262 Support Staff and Services Julianne_Fair@dpsk12.net 720-424-0477
Camille Galaviz Dean of Student Services, Room 123 Support Staff and Services Camille_Galaviz@dpsk12.net 720-424-0523
Cyndi Hawkes Social Worker, Upstairs Support Staff and Services Cyndi_Hawkes@dpsk12.net 720-424-0477
Felicia Hawkins Nurse, Clinic Support Staff and Services Felicia_Hawkiins@dpsk12.net 720-424-0488
Jose Martinez-Castellanos Family & Community Liaison, Cafeteria/190 Support Staff and Services Jose_Martinez-Castellanos@dpsk12.net 720-424-0462
LaChelle Mitchell Office Support II Support Staff and Services lcolema@dpsk12.net 720-424-0570
Srijana Mukhiya School Based Therapist-Denver Health Clinic, Commons Mental Health Ctr/252 Support Staff and Services Srijana_Mukhiya@dpsk12.net 720-424-0553
Elliott Murphy Speech Language Pathologist Support Staff and Services Elliott_murphy@dpsk12.net 720-424-0468
Mindi Onwuegbu Communications Specialist, Library Support Staff and Services Mindi_Onwuegbu@dpsk12.net 720-424-0440
Phillip Salvador Occupational Therapist Support Staff and Services Phillip_Salvador@dpsk12.net 720-424-0433
Zafer Sarier Facility Manager, Facility Manager Office Support Staff and Services Zafer_Sarier@dpsk12.net 720-424-0479
Dwayne Swift Educational Specialist, Room 127 Support Staff and Services Dwayne_Swift@dpsk12.net 720-424-0527
Alexander Vasquez Assistant Facility Manager IV Support Staff and Services Alexander_Vasquez@dpsk12.net 720-505-7292
Pamala Vaughn Trauma/Addictions Social Worker, Upstairs Support Staff and Services Pamala_Vaughn@dpsk12.net 720-424-0447
Linda Whisenton Cafeteria Manager, Food Services Support Staff and Services Linda_Whisenton@dpsk12.net 720-424-0484
Kelly Woodworth HS Speech-Language Pathology, Library Support Staff and Services Kelly_Woodworth@dpsk12.net 720-424-0468
Electives
Name Title Department Email Phone
Jeremy Anaya Electives-PE Electives Jeremy_Anaya@dpsk12.net 720-424-0544
Hadley Bowen MS Art Electives Hadley_Bowen@dpsk12.net 720-424-0595
Carleen Brown Innovation Instructor, Technology Electives Carleen_Brown@dpsk12.net 720-424-0514
Rachel Bruce Debate Coach/Social Studies Electives Rachel_Bruce@dpsk12.net 720-424-0566
Darcy Collins Electives-CTE Engineering Electives Darcy_Collins@dpsk12.net 720-424-0435
Anthony Etheridge JROTC Electives Anthony_Etheridge@dpsk12.net 720-424-0541
Glenn Harrison Electives-STEM Electives Glenn_Harrison@dpsk12.net 40442/40597
Ramona Magno-Marquez Teaching Artist Electives ramona_magno-marquez@dpsk12.net 720-424-0435
Katy Morten Electives-HS Computers – IT Electives Kathleen_Morten@dpsk12.net 720-424-0540
Joshua Olin MS PE Electives, High School Joshua_Olin@dpsk12.net 720-424-0544 or 0592
Lori Presley Electives-Art Electives Lori_Presley@dpsk12.net 720-424-0452
Laura Quezada Electives-AAA 109 Electives Laura_Quezada@dpsk12.net 720-424-0466
Jason U’Ren Electives-Band/Orchestra Electives Jason_U’ren@dpsk12.net 720-424-0532
Juan Carlos Vargas-Restrepo Electives-World Language Electives JuanCarlos_Vargas-Restrepo@dpsk12.net 720-424-0529
Ynes Vivanco Electives-World Language Electives Ynes_Vivanco@dpsk12.net 720-424-0528
Julian Willis MS Music Teacher Electives Julian_Willis@dpsk12.net 720-424-0531
All Staff List
Name Title Department Email Phone
Kimberly Grayson Principal Administration Kimberly_Grayson@dpsk12.net 720-424-0420
Denver Health Clinic School Based Clinic Denver Health 720-424-0476
Maeva Alexandra MS Speech-Language Pathology, Library Support Staff and Services Maeva_Maeva@dpsk12.net 720-424-0468
Jeremy Anaya Electives-PE Electives Jeremy_Anaya@dpsk12.net 720-424-0544
Elizabeth Anderson ELA Para Support Staff and Services Elizabeth_Anderson@dpsk12.net 720-424-0516
Armando Apio-White HS Science High School Armando_Apio-White@dpsk12.net 720-424-0424
Lacy Armstrong SAL/AVID Coordinator, Commons Assessment Room Support Staff and Services Lacy_Armstrong@dpsk12.net 720-424-0545
Miriam Arneros Records and Registration Office Staff Miriam_Arneros@dpsk12.net 720-424-0472
Kristen Baird HS Science High School Hannah_Baird@dpsk12.net 720-424-0456
Arther Baronov Math Fellows Support Staff and Services arther_baronov@dpsk12.net 720-424-0534
Billie Jo Bear Electives-Drama High School BillieJo_Bear@dpsk12.net 724-424-0550
Emily Bevington MI-S MS Center Teacher Middle School, SPED Emily_Bevington@dpsk12.net 720-424-0497
Gabriela Bonilla Social Worker, Community Room Support Staff and Services Gabriela_Bonilla@dpsk12.net 720-424-0448
Alex Borenstein HS Social Studies High School Alex_Borenstein@dpsk12.net 720-424-0421
Hadley Bowen MS Art Electives Hadley_Bowen@dpsk12.net 720-424-0595
Timothy Boylan 7th Grade Language Arts Middle School Timothy_Boylan@dpsk12.net 720-424-0535
Tyrone Braxton School Based Therapist-Denver Health Clinic, Library/101B Support Staff and Services Tyrone_Braxton@dpsk12.net 720-424-0491
Carleen Brown Innovation Instructor, Technology Electives Carleen_Brown@dpsk12.net 720-424-0514
Rachel Bruce Debate Coach/Social Studies Electives Rachel_Bruce@dpsk12.net 720-424-0566
Atzin Cabrera Rodarte Year Long Resident High School Atzin_CabreraRodarte@dpsk12.net 720-424-0483
Alexis Chavez M/M MS Math Teacher SPED Alexis_Chavez@dpsk12.net 720-424-0595
Susannah Clark HS ELD High School Susannah_Clark@dpsk12.net 720-424-0458
Kelty Clothier 8th Grade Social Studies Middle School Kelty_Clothier@dpsk12.net 720-424-0520
Darcy Collins Electives-CTE Engineering Electives Darcy_Collins@dpsk12.net 720-424-0435
David Conner HS Science, Associate Teacher High School David_Conner@dpsk12.net 720-424-0431
Rickie Coston MS Science-7th Grade Middle School Rickie_Coston@dpsk12.net 720-424-0524
Maria Crouse HS Math High School Maria_Crouse@dpsk12.net 720-424-0430
Christina Damon GT Coordinator/STL Middle School, SPED Christina_Damon@dpsk12.net 720-424-0523
Hanna DeJarnett 6th Grade Math Middle School Hanna_DeJarnett@dpsk12.net 720-424-0511
Caroline DeWitt Psychologist Support Staff and Services caroline_dewitt@dpsk12.net 720-424-0453
Tramaine Duncan MS Math Middle School Tramaine_Duncan@dpsk12.net 720-424-0508
Anthony Etheridge JROTC Electives Anthony_Etheridge@dpsk12.net 720-424-0541
Julianne Fair Physical Therapist on Fridays Only, Room 262 Support Staff and Services Julianne_Fair@dpsk12.net 720-424-0477
Javeon Fields SPED Paraprofessional SPED Javeon_Fields@dpsk12.net 720-424-0536
Sandra Fortune SPED Paraprofessional SPED Sandra_Fotune@dpsk12.net 720-424-0505
Shanyra Foster 8th Grade Science Middle School Shanyra_Foster@dpsk12.net 720-424-0515
Susan Fowler MS/HS MM High School Susan_Fowler@dpsk12.net 720-424-0454
Estefany Fuentes Counselor Counselors Estefany_Fuentes@dpsk12.net 720-424-0450
Michael Fuller 8th Grade Math Middle School Michael_Fuller@dpsk12.net 720-424-0517
Camille Galaviz Dean of Student Services, Room 123 Support Staff and Services Camille_Galaviz@dpsk12.net 720-424-0523
Lizbeth Gish SPED Paraprofessional SPED Lizbeth_Gish@dpsk12.net 720-424-0537
Joseph Graves MS Art, Pro-tech Middle School Joseph_Graves@dpsk12.net 720-424-0451
Maria Guarin-Saavedra MS ELD Middle School Maria_Guarin_Saavedra@dpsk12.net 720-424-0458
Andrew Hallam HS Language Arts High School Andrew_Hallam@dpsk12.net 720-424-0561
Glenn Harrison Electives-STEM Electives Glenn_Harrison@dpsk12.net 40442/40597
Jordon Harvey HS Restorative Justice, Upstairs Discipline Center Deans, Restorative Justice Jordan_Harvey@dpsk12.net 720-424-0490
Cyndi Hawkes Social Worker, Upstairs Support Staff and Services Cyndi_Hawkes@dpsk12.net 720-424-0477
Derek Hawkins HS Dean, Upstairs Discipline Center Deans, Restorative Justice Derek_Hawkins@dpsk12.org 720-424-0481
Felicia Hawkins Nurse, Clinic Support Staff and Services Felicia_Hawkiins@dpsk12.net 720-424-0488
Ashley Hawkins SPED Paraprofessional SPED Ashley_Hawkins@dpsk12.net 720-424-0497
Rachal Henson SPED Paraprofessional SPED Rachel_Henson@dpsk12.net 720-424-0536
Ashley Hershey HS Language Arts, Student Teacher High School Ashley_Hershey@dpsk12.net 720-424-0457
Leslie Hillen Dean of Instruction Administration Leslie_Hillen@dpsk12.net 720-424-0494
Shazia Imam M/M HS Math Teacher High School, SPED Imam_Shazia@dpsk12.net 720-424-0454
Rachel Jacobs Assistant Principal Administration Rachel_Jacobs@dpsk12.net 720-424-0475
Lindsay Kartchner HS Social Studies High School Lindsay_Kartchner@dpsk12.net 720-424-0473
Brendan Kelly HS Social Studies High School Brendan_Kelly@dpsk12.net 720-424-0568
Matthew Kelly Electives PE High School Matthew_Kelly@dpsk12.net 720-424-0543
Morgan Kentworthy 6th Grade Social Studies Middle School Morgan_Kentworthy@dpsk12.net 720-424-0509
Jeff Kraus HS Social Studies High School Jeff_Kraus@dpsk12.net 720-424-0567
Nicholas Lake MI-A HS Center Teacher High School, SPED Nicholas_Lake@dpsk12.net 720-424-0537
Dakari Lawrence Restorative Justice Coordinator Deans, Restorative Justice Dakari_Lawrence@dpsk12.net 720-424-0487
Hap Legg College Readiness Coordinator, Room 118 Counselors Hap_Legg@dps12.net 720-424-0501
Seth Lichtenstein High School Math High School Seth_Lichtenstein@dpsk12.net 720-424-0567
Jayme Ludwick 7th Grade Social Studies Middle School Jayme_Ludwick@dpsk12.net 720-424-0527
Clara Lugo Receptionist Office Staff Clara_Lugo@dpsk12.net 720-424-0420
Ashley Madsen SPED Paraprofessional SPED Ashley_Madsen@dpsk12.net 720-424-0497
Alyssa Magier HS Math High School Alyssa_Magier@dpsk12.net 720-424-0429
Ramona Magno-Marquez Teaching Artist Electives ramona_magno-marquez@dpsk12.net 720-424-0435
Jose Martinez-Castellanos Family & Community Liaison, Cafeteria/190 Support Staff and Services Jose_Martinez-Castellanos@dpsk12.net 720-424-0462
Shurrod Maxey MS Restorative Justice, Downstairs Discipline Center Deans, Restorative Justice Shurrod_Maxey@dpsk12.net 720-424-0474
LaChelle Mitchell Office Support II Support Staff and Services lcolema@dpsk12.net 720-424-0570
Omar Mitchell SPED Paraprofessional SPED Omar_Mitchell@dpsk12.net 720-424-0197
Kelly Mizerak Language Arts Middle School Kelly_Mizerak@dpsk12.net 720-424-0512
Analisa Morris Year Long Resident High School Analisa_Morris@dpsk12.net 720-424-0433
Katy Morten Electives-HS Computers – IT Electives Kathleen_Morten@dpsk12.net 720-424-0540
Paulina Mory SPED Paraprofessional SPED Paulina_Mory-Cardenas@dpsk12.net 720-424-0536
Srijana Mukhiya School Based Therapist-Denver Health Clinic, Commons Mental Health Ctr/252 Support Staff and Services Srijana_Mukhiya@dpsk12.net 720-424-0553
Jason Murdock MS Dean, Downstairs Discipline Center Deans, Restorative Justice Jason_Murdock@dpsk12.net 720-424-0492
Elliott Murphy Speech Language Pathologist Support Staff and Services Elliott_murphy@dpsk12.net 720-424-0468
Joshua Olin MS PE Electives, High School Joshua_Olin@dpsk12.net 720-424-0544 or 0592
Mindi Onwuegbu Communications Specialist, Library Support Staff and Services Mindi_Onwuegbu@dpsk12.net 720-424-0440
Michael Opferman HS Math High School Michael_Opferman@dpsk12.net 720-424-0428
Esmeralda Orozco HS Social Studies, Student Teacher High School Esmeralda_Orozco@dpsk12.net 720-424-0592
Esperanza Packer SPED Paraprofessional SPED Esperanza_Packer@dpsk12.net 720-424-0536
Simon Pasillas HS Math, Student Teacher High School Simon_Pasillas@dpsk12.net 720-424-0426
Courtney Pena School Counselor, MS Counselors Courtney_Pena@dpsk12.net 720-424-0465
Lori Presley Electives-Art Electives Lori_Presley@dpsk12.net 720-424-0452
Laura Quezada Electives-AAA 109 Electives Laura_Quezada@dpsk12.net 720-424-0466
Alex Raskin M/M MS Math/LA/ACE Connect Teacher Middle School, SPED Alex_Raskin@dpsk12.net 720-424-0454
Christina Reyes M/M HS Eng Teacher SPED Christina_Reyes@dpsk12.net 720-424-0459
Kiara Roberts TLC Senior Team Lead/Middle School Teacher Middle School kiara_roberts@dpsk12.net 720-424-0511
Karina Roberts HS Language Arts, Student Teacher High School Karina_Roberts@dpsk12.net 720-424-0457
Genevieve Roberts Biology High School genevieve_roberts@dpsk12.net 720-424-0564
Alicia Robinson HS Science High School Alicia_Robinson@dpsk12.net 720-424-0431
Esmeralda Rodriguez Denver Scholarship Foundation, Room 237A Counselors Esmeralda_Rodriguez@dpsk12.net 720-424-0496
Beljica Ruiz SPED Paraprofessional SPED Beljica_Ruiz@dpsk12.net 720-424-0536
Phillip Salvador Occupational Therapist Support Staff and Services Phillip_Salvador@dpsk12.net 720-424-0433
Stephanie Sanchez Secretary to the Principal Office Staff Stephanie_Sanchez@dpsk12.net 720-424-0485
Zafer Sarier Facility Manager, Facility Manager Office Support Staff and Services Zafer_Sarier@dpsk12.net 720-424-0479
Jessica Seifert College Readiness Coordinator, Room 118 Counselors Jessica_Seifert@dpsk12.net 720-424-0482
Emily Sevier 8th Grade Language Arts Middle School Emily_Sevier@dpsk12.net 720-424-0521
CJ Smith Assistant Principal Administration CJ_Smith@dpsk12.net 720-424-0545
Rachael Sutherland Assistant Principal Administration Rachael_Sutherland@dpsk12.net 720-424-0480
Dwayne Swift Educational Specialist, Room 127 Support Staff and Services Dwayne_Swift@dpsk12.net 720-424-0527
Matthew Taylor HS Social Studies High School Matthew_Taylor@dpsk12.net 720-424-0592
Sarah Thomas HS Math High School sarah-b_thomas@dpsk12.net 720-424-0427
James Trainer Assistant Principal Administration James_Trainer@dpsk12.net 720-424-0485
Jason U’Ren Electives-Band/Orchestra Electives Jason_U’ren@dpsk12.net 720-424-0532
Caitlin Vallalar HS Science High School Caitlin_Vallalar@dpsk12.net 720-424-0564
Melilssa VanTreese HS Language Arts High School Melissa_VanTreese@dpsk12.net 720-424-0457
Juan Carlos Vargas-Restrepo Electives-World Language Electives JuanCarlos_Vargas-Restrepo@dpsk12.net 720-424-0529
Alexander Vasquez Assistant Facility Manager IV Support Staff and Services Alexander_Vasquez@dpsk12.net 720-505-7292
Pamala Vaughn Trauma/Addictions Social Worker, Upstairs Support Staff and Services Pamala_Vaughn@dpsk12.net 720-424-0447
Casandra Vigil 6th Grade Science Middle School Casandra_Vigil@dpsk12.net 720-424-0506
Ynes Vivanco Electives-World Language Electives Ynes_Vivanco@dpsk12.net 720-424-0528
Latrice Walker SPED Paraprofessional SPED Latrice_Walker@dpsk12.net 720-424-0497
Lynette Welk Assistant Principal Administration Lynette_Welk@dpsk12.net 720-424-0548
Linda Whisenton Cafeteria Manager, Food Services Support Staff and Services Linda_Whisenton@dpsk12.net 720-424-0484
Ryann Williams SPED Paraprofessional SPED Ryann_Williams@dpsk12.net 720-424-0537
Julian Willis MS Music Teacher Electives Julian_Willis@dpsk12.net 720-424-0531
Kelly Woodworth HS Speech-Language Pathology, Library Support Staff and Services Kelly_Woodworth@dpsk12.net 720-424-0468